
Josefina Skyvová
26. srpna 2024
Naprostá spokojenost! Autoškolu Vybíral můžu jen doporučit! Ať už se jednalo o domluvu a plánování jízd nebo samotný výcvik, vše probíhalo naprosto bez problému a celá autoškola byla vlastně hrozně příjemná záležitost a já se na jízdy vždy těšila. Skvělý osobní přístup pana Vybírala mi pomohl zaměřit se a vypilovat zrovna to co mi dělá problém, díky čemuž jsem si teď za volantem ve všem jistá. Ještě jednou tedy Autoškolu Vybíral velmi doporučím a dodám, že pokud si čtete tuto recenzi s tím, že výcvik právě zde zvažujete, rozhodně do toho jděte, protože neuděláte chybu! :)
Číst více
Barča Baranjová
18. května 2024
S touto autoškolou jsem velmi spokojená. Při jízdách panuje velmi příjemná atmosféra, je dokonce možnost si vybrat vlastní hudbu a po jízdě shlédnout záznam a v klidu se tak zpětně podívat například na chyby a uvědomit si, co se kde stalo. Líbila se mi i možnost podívat se na jízdu někoho jiného. Mohla jsem se tak poučit i z chyb ostatních nebo naopak zjistit jak dělají oni něco, co mně nešlo. Na konci těchto jízd jsem pak danému člověku dávala zpětnou vazbu a i to mi pomohlo si lépe uvědomit různé situace a jak se daný člověk vyřešil. Když se byl podívat někdo na mou jízdu, připravilo mě to na to, že tam jednou bude sedět komisař a nebyla jsem už pak u zkoušky tolik nervózní, zároveň mě často zpětná vazba od tohoto člověka uklidnila. Často totiž vyzdvihl něco co se mi povedlo a já jsem si to ani neuvědomila. Zpětná vazba po jízdě od pana Vybírala byla taky moc fajn. Nebyl vůbec nepříjemný, ale zvládl objektivně zhodnotit co se kde povedlo a nepovedlo. Zároveň díky zkušenostem s jinými žáky dokázal často odhadnout proč něco dělám tak jak to dělám a ukázal mi na to jiný pohled. Při jízdě jsem se naučila řešit situace sama, ale zároveň jsem věděla, že kdyby to bylo potřeba, tak je tam někdo kdo zasáhne a nic se nestane. Celá zkušenost s touto autoškolou byla velmi pozitivní a mohu vřele doporučit.
Číst více
Viktor Cetl
28. března 2025
Autoškola Vybíral je skvělou volbou pro všechny, kdo hledají profesionální, přátelský a důsledný přístup k výuce řízení. Od první jízdy až po závěrečné zkoušky je komunikace na vysoké úrovni – vždy jasná, ochotná a vstřícná. Pan Vybíral má nejen bohaté zkušenosti, ale také schopnost předávat znalosti srozumitelně a trpělivě, takže se žáci cítí jistě a připraveně. Celý kurz probíhá v příjemné atmosféře a klade se důraz na individuální potřeby každého žáka. Díky Autoškole Vybíral jsem se naučil nejen řídit, ale získal jsem i zdravé sebevědomí za volantem. Rozhodně doporučuji!
Číst více
Iuliia Morozova
24. března 2025
Moje zkušenost s autoškolou Vybíral byla vynikající. Pan Vybíral je skvělý učitel, vždy všechno srozumitelně a v klidu vysvětlil. Každá jízda měla určitý plán, a tak jsem se každou hodinu učila něco nového. Cíl byl vždy splnitelný v rámci progresu výcviku. Na konci každé jízdy jsem obdržela věcnou zpětnou vazbu k dané jízdě. Byla jasná, ale přesto empatická. Velkým plusem byl taky přístup do online studovny, kde byly jak psané materiály, tak i videa. Přišlo mi to velice nápomocné při učení se na teorii. Vždy se dal domluvit vyhovující termín na jízdy.
Dlouho jsem se odhodlávala k získání řidičáku a až ve svých 25 jsem se odhodlala. Přes původní velký stres z řízení, jsem si nemohla vybrat lépe autoškolu, kterou všem moc doporučuji.
Číst více
Ondřej Smékal
19. ledna 2022
Autoškolu Vybíral doporučuji. Měl jsem u pana Vybírala kondiční jízdy. Musím říct že za těch pár kondičních jízd mě naučil daleko víc než autoškola ve které jsem byl. Líbí se mi jeho úžasný přístup, že na vás za chyby neřve jako běžní instruktoři, ale má přístup že chybami se člověk učí a řekne vám jak jí příště neudělat. Skvěle rozpozná kde má student mezery a nedostatky a zaměří se na ně, aby pak student odešel jako lepší řidič.
Číst více
Eliška Desáková
6. května 2025
Pan Vybíral je člověk na správném místě. Úžasně vysvětluje, člověk si zvládá dělat zápisky a může si i moc pěknou prezentaci fotit během vyučování. Moc se mi líbí i jak řeší vydýchaný vzduch, aby opravdu bylo všem studentům v učebně dobře. 👌 Odpoví na otázky, na začátku probíhá i opakování všeho potřebného, nevadí mu, když se člověk splete. Opravdu, člověk na správném místě.
Taky bych zde chtěla pochválit paní sestřičku, která nám moc pěkně vysvětlila celou dávku první pomoci a ještě k tomu nahodilá doporučení na doplnění autolékárničky - vše mám zapsáno a už nám to v našem autě dělá společnost.
A teď k tomu nejdůležitějšímu (tedy pro mě nejdůležitějšímu)! Radek! Kdybych si měla představit instruktora jízdy v autě, bude to právě on. Neřve, dodržuje samozřejmě i ten dnes velice řešený odstup od žen, moc krásně vysvětluje, na vším se s ním dá domluvit a navíc dává šanci projet místo znovu v případě chyby. Vše vysvětlí, parkovat se s ním naučí i opice. Věřte mi, na palubce má 3 natahovací autíčka a vše vysvětluje jako ve školce - není šance to pochopit jinak. 🤣❤️
Dá vám realistický pohled na zkoušky, ale zároveň umí člověka podpořit.
Nehledě na to, že se máme vždy o čem bavit.
S touto autoškolou věřím, že dám závěrečné jízdy bez velkých potíží. A až bude konečná, bude mi normálně i smutno po nich! 😄
Číst více
Kateřina Bláhová
8. března 2021
Byla jsem přesvědčená, že řízení není pro mě. Autoškolu jsem si začala dělat až v 50ti a neměla jsem úplně jasné proč. Věděla jsem jen, že teď nebo nikdy, a že mi to může otevřít možnosti ležící za obzorem. Učení mi šlo pomalu a ztuha, hodně jsem zmatkovala, měla problém s koncentrací. Bez Pavla Vybírala bych tohodle bobříka odvahy neulovila, to je mi jasné. Moc mi pomáhala jeho trpělivost, klid, individuální přístup, humor a víra, že se dá všechno naučit, když neztratím ochotu se učit a když to sama nevzdám.
Číst více
Karel Darolík
8. května 2022
Pana Vybírala jsem si vybral hlavně kvůli zkušenostem kamarádů, také kvůli jeho přístupu už od prvního hovoru a také proto, že je sám a není komerční obrovská autoškola, které mají plno učitelů, kteří si vás absolutně nepamatují, neví, co zrovna daný člověk potřebuje, protože každý jsme úplně jiný.
U každého je to individuální, já šel do provozu téměř hned, protože jsem základy ovládal už na cvičišti. Začíná se na území mimo silnic, až poté do řídkého provozu mimo Brno a okrajové části, poté do hustějšího a nakonec do toho nejhustějšího a nejtěžšího provozu, který vás může u zkoušek potkat. Pan Vybíral se vám doopravdy věnuje na maximum. Probírá s vámi křižovatky, parkování atd. se všelijakými pomůckami (na tabletu, s autíčky atd.). Nejen že s vámi probírá fyzickou část, ale také hlavně psychickou, která hraje velkou roli u začínajících řidičů. Cokoli mu řeknete, že vám nejde, dělá problém nebo si to jen chcete zopakovat, naplánuje to tak, aby to tak prostě bylo. Plánování jízd je bezproblémové, vždy jsme si nějak vyhověli. A v neposlední řadě s vámi rád probere teorii, kterou byste měli umět při kontrole vozidla u závěrečné jízdy, ke které dokonce hned dostanete papír, kde vše je, až tedy na jednu věc, na kterou mě nachytal komisař :D a také papír o nastavení zrcátek a přístup do studovny. Vše je o komunikaci.
Číst více
Natálie Žárská
5. března 2021
Na doporučení jsem si vybrala absolvovat autoškolu pod vedením Pavla Vybírala a mohu jenom doporučit. Autoškolu jsem pořád odkládala kvůli strachu z ježdění a k panu Vybíralovi jsem nastoupila jako člověk, co pomalu ani nevěděl, kde je jaký pedál.
Prvních pár jízd jsme byli na cvičišti, kde mě naučil základy a zbavil mě strachu z ovládání vozidla, takže se nemusíte bát, že by vás hned hodil do provozu, jak to bývá jinde. Postupně mě vše naučil, každá hodina byla šitá na míru a vždy dával důraz na věci, které mi vyloženě nešly, a snažil se mě je pořádně naučit. Skvěle mě taky připravil na teorii a vysvětlil všechny důležité věci ke zkoušce.
Pan Vybíral je opravdu pohodový instruktor – nešahá do řízení (pokud nedojde k život ohrožující situaci :D), nezvyšuje hlas a je trpělivý, což je velmi důležité. I přesto, že nemám zrovna nadání na řízení auta, pod vedením pana Vybírala jsem autoškolu udělala na poprvé, za což můžu poděkovat jen jemu.
Číst více